Augstfrekvences metināšana – visprogresīvākā mūsdienās izmantotā metode polivinilhlorīda (PVC) materiālu savienošanā.
Augstfrekvences metināšana – visprogresīvākā mūsdienās izmantotā metode polivinilhlorīda (PVC) materiālu savienošanā.
Izgatavojot produktus ar jauno augstfrekvences metināšanas tehnoloģiju, polivinilhlorīda (PVC) materiāli tiek savienoti ar augstfrekvences strāvu. Augstfrekvences metināšanas procesā, savienojot divus vai vairākus slāņus, tiek izslēgta sametināto šuvju deformācija, vienlaikus piešķirot tām augstu izturību un elastību. Metinājuma vietas netiek pakļautas ārējai iedarbībai un veido izturīgu savienojumu.
Augstfrekvences strāva materiālu uzsilda no iekšpuses, savienojamos materiālus saspiežot starp elektrodiem. Tādējādi metināšana notiek molekulārā līmenī, kas nodrošina pilnīgu hermētiskumu. Daļiņu sajaukšanās starp materiāla slāņiem nodrošina vienlaidu šuvi, kas ir daudz izturīgāka par šuvi, kas veidojas karstgaisa metināšanā.
Līdzšinējā pieredze un iespējas paredz arī citu metožu lietošanu tentu materiālu izgatavošanā. Visbiežāk tiek izmantots aparāts metināšanai ar karstu gaisu. Taisno šuvju pārlaidummetināšana tiek izmantota, lai ražotu tentus vieglajām un kravas piekabēm, dažādas nojumes, reklāmplakātus, pārvalkus, izstrādājumus nestandarta lauksaimniecības tehnikai un citus pārsegus atbilstoši klienta vēlmēm. Tentu un citu izstrādājumu ražošanā, lai savienotu detaļas vietās, kur to nav iespējams izdarīt citādi, tiek izmantots termofēns.
Tāpat ražošanā tiek izmantots darbgalds ar karstā gaisa padevi. To izmanto apaļu un līklīniju izstrādājumu un detaļu savienošanai, lai nodrošinātu šuvju un savienojumu hermētiskumu un izturību. Ražošanā tiek izmantota Eiropā izgatavota furnitūra, kā arī sertificēti polivinilhlorīda (PVC) materiāli, kas garantē to kvalitāti un drošumu.